Şişli Petek Temizleme

Şişli Petek Temizleme, Peteklerin içindeki suyun yeteri kadar sirkülasyon yapmaması halinde, ısınma sağlanamayacaktır.

Bu sorun genellikle peteklerin içindeki suyun zamanla kireçlenmeye neden olması, suyun içindeki tortuların birikmesi nedeniyle oluşur.Bu nedenle peteklere dokunduğunuz zaman ısınmadığını görürseniz hiç şaşırmayın. Eğer petek temizliği yaptırmadıysanız, böyle bir durumla her zaman karşılaşabilirsiniz.

Şişli Petek Temizliği servisi olarak yılların verdiği tecrübe ve teknolojik cihazlar ile peteklerin ısıtmaması ve kalorifer tesisatında ki olası sorunları çözüyoruz. Petek temizleme uygulaması önceki yıllara göre daha yaygın ve benimsenen, kabul gören bir hizmet halini almıştır. Petek Temizliği cihaz ve kimyasal ilaç kullanılarak yapılıp, kalorifer tesisatında oluşan pislik ve çamur dışarı atılır.

Şişli Petek Temizliği özel cihazlar ve kimyasallar kullanılarak yapılmaktadır. Üstelik yerinden bile sökülmeden temizlik tamamlanmaktadır. Bu çalışmalar peteklerinize zarar vermediği gibi, peteklerinizin ilk günkü gibi ısıtmasını sağlayacaktır.

Peteklerdeki sirkülasyonun  sağlıklı olarak gerçekleşmesi  için Peteklerin periyodik  bakımının yapılması gerekmektedir. Peteklerdeki hava oluşumu sonrası, homojen ısınma sağlanamaz. Peteklerin bir kısmının ısınması bir kısmının ısınmaması demek, sizlerin arzu ettiği derecede ısınmaması demektir.

Bu durumu somutlaştırmak için, örnekleme üzerinden gitmek gerekirse, Petek temizliği yaptırmadan kışa girdiğimizi düşünürsek petek temizliği yaptırmadığımız takdirde petekler  ısınmayacak aynı zamanda da evde ısınmayacaktır.

Dolayısıyla bizde doğru orantılı olarak kombini ısısını yükselteceğiz evdeki ısı biraz daha artsa da bizi yinede eskisi kadar ve yeterince ısıtamayacaktır. Biz kombinin  ısısını artıracağımızdan otomatik olarak evinize gelecek doğalgaz faturası da yükseliş gösterecektir. Yani petek temizliği yaptırmadığınız takdirde maliyet anlamında zarardayız diyebiliriz. Diğer taraftan işin iyi tarafını,olumlu yönünü düşünelim, petek temizliği yaptırarak kışa girdiğimizde petek temizliği yaptırdığımızdan peteklerden tam verim alırız. Örneklemeyi farazi rakamlarla ifade edecek olursak; su 50 derece ısı ile kombiden çıkıyorsa,kalorifer tesisatı ve peteklerde tıkanıklık çamurlaşma , korozyon yok ise, evin ısısı da bunla doğru orantılı olarak yükselecektir.

Peteklerin eşit ısı dağılım sorunu varsa birey olarak ne yapabilirsiniz?

Öncelikle bu işlemin çok kolay bir işlem olduğunu, bu işlemi birey olarak sizlerin yapabileceğini beyan etmek isterim. Peteklerde bulunan  havayı almak için; tornavida kullanılabilir, purjör anahtarı dediğimiz tesisatçıların bizzat kullandığı anahtarı kullanabilirsiniz. Bu anahtarlar aracılığı ile hava alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hava alma işlemi aşamasında ilk anahtarı çevirdiğinizde hava sesi gelecektir. Bu şekilde hava bitene kadar işleme devam edip hava bittiğinde işlemi sonlandırabilirsiniz.

Eski tip dökümlü peteklerde bu tıpa olmayabilir, eğer Petekte purjör yok ise bu durumda  uzman ekipten  yardım alıp, dökümü sökerek purjörlü bir tıpa takılacaktır.Hava oluşum sorunu, Kalorifer Tesisat Temizliği olsun, Yerden Isıtma Temizliği olsun, Alüminyum Petek Temizliği ve Döküm Petek Temizliği sonrası ve öncesi kontrol edilmesi gereken bir husustur. Şişli Petek Temizliği ekipleri kalorifer tesisat bakımını yaptıktan sonra bahse konu bütün kontrolleri yapar, ısı verimini maksimum alabileceğiniz şekilde petek vanalarını ayarlar.

Bu işlem sonrası çağırmış olduğunuz usta işlem sonrası hava ve su basıncının kontrol ederek sizlere teslim edecektir. Yüksek fatulara  dur demek için bu ilk adım olacaktır. Sonraki aşamada sorun devam ediyorsa, profesyonel yardım almak gerekmektedir. Havası alındığı takdirde  radyatörlerde istediğiniz ısıyı alamıyorsanız, kullanım sonrası Peteklerde tıkanıklıklar oluşur. Tıkanıklıklar sonrası oluşan çamurlaşmış su ve radyatörlerin yüzeylerinde oluşan tabaka sebebi ile ısınma sorunu yaşayabilirsiniz.Sorun oluşmadan ve olası zararlar ortaya çıkarmadan,  Lider Tesisatçı petek temizliği servisine bakımı yaptırın.

Şişli Petek Temizliği

Şişli Petek Temizliği servisi bu hizmeti petek temizleme cihazı ve petek temizleme kimyasalı ile tüm İstanbul’da sunmaktadır.

Özetleyecek olursak; Sizlere tavsiyemiz kış gelmeden kalorifer tesisatı ile ilgili tüm bakım işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Kalorifer tesisatının sağlıklı şekilde evinizi ısıtması için, kombi bakımı yapılırken ve petek temizliği de yapılmalıdır. Yeni yöntemler kullanılarak tesisat kışa hazırlanır.  Cihazla petek temizliği yapan ustalarımız, hem kireç kalıntılarını, hem de tortu birikimini kolayca temizler. Bunları yaparken petekleri sökmeden tek noktadan yapar. Kireç kalıntılarını özel kimyasallarla temizlerken, petek temizleme makinesinin filtresi sayesinde peteklerin içinde biriken atık maddelerde temizlenir. Artık kış hazırlıklarınızı tamamlamış oldunuz, eviniz sıcacık bir kış geçirmenizi sağlayacak.

Bu anlamda sektörde kendini ispat etmiş Lider Tesisatçı bu hizmeti  garantili alabilirsiniz. Petek yıkama işlemi için kimyasal ilaç ve radyatör yıkama cihazının bu hizmeti veren firma bünyesinde olması gerekmektedir. Şişli Petek temizliği servisinden randevu alıp kalorifer tesisat temizliği ve petek temizliğini yaptırabilirsiniz.